Szklenie ram stalowych

 Przy mocowaniu szyb w ramach z profili metalowych trzeba koniecznie oprócz kitu stosować odpowiednio wyginane blaszki stalowe, ocynkowane lub cynkowe. W odpowiedni sposób wygięte i …

Wyciąganie gwoździa młotkiem

Wyciąganie długich gwoździ rąbem młotka może być utrudnione. Okaże się łatwe, gdy młotek będziemy opierać o klinową podkładkę z drewna, w miarę wyciągania gwoździa podsuwaną …

Wyciąganie starych kołków

Zwykły domowy korkociąg do wyjmowania korków z butelek okaże się pomocny również przy remoncie. Można będzie nim wyciągać wszystkie niepotrzebne już plastikowe kołki rozprężne, tkwiące …

Oliwienie trudnych miejsc

Krótki odcinek rurki igielitowej bardzo małej średnicy, nasadzony na koniec strzykawki, ułatwi oliwienie drobnych mechanizmów, do których dostęp jest utrudniony. Stara strzykawka lekarska jest doskonałym …

Demontowanie baterii wodnej

Wszelkie prace montażowe przy bateriach wodnych z użyciem narzędzi montażowych należy prowadzić uważnie. Pod wszystkie klucze, szczypce czy cęgi koniecznie trzeba podkładać miękkie podkładki ochronne – najlepiej z miękkiej skóry, …

Usunięcie luzu pokręteł

Co jakiś czas wszystkie pokrętła z kuchenki gazowej lub elektrycznej należy zsunąć i nieco rozgiąć uchwyty, na których są zamocowane. Zlikwidujemy w ten sposób luz zamocowania, powstający w toku korzystania …

Przycinanie opaski drzwiowej

Przed układaniem paneli podłogowych nie zdemontowuje się opasek drzwiowych. Trzeba je jedynie przyciąć na taką wysokość, aby układany panel dało się pod nie podsunąć. Najłatwiej wykonać to układając obok opaski …

Zanim naprawimy kran

W cieknącej baterii trzeba wymienić uszczelki lub głowicę. Aby jednak do czasu naprawy uniknąć bardzo uciążliwego kapania kropli wody, można do wylewki przywiązać kawałek sznurka. Woda będzie po nim spływać, …

Malowanie ściany

Przy ostatnim (zazwyczaj drugim) malowaniu ściany pociągnięcia pędzla powinny być skierowane poziomo, czyli prostopadle do ściany z oknem – ze względu na kierunek padania światła z niego. Jeżeli ścianę malujemy …

Układanie okładzin płytkowych

Przy układaniu płyt, zarówno podłogowych jak i ściennych, obowiązuje zasada przesunięcia styków pomiędzy nimi. Wielkość przesunięcia nie może być mniejsza niż 20 cm. Na ogół przyjmuje się przesunięcie równe połowie …