Wybór odpowiednich urządzeń do małej kuchni

Wybór odpowiednich urządzeń do małej kuchni?

Staranne przemyślenie remontu powinno mi ułatwić realizację prac w kuchni. Z jakich sprzętów według was mogę zrezygnować a co jest niezbędne w kuchni?

Jeśli twoja kuchnia jest bardzo mała, być może warto rozważyć zakup urządzeń wielofunkcyjnych, na przykład piekarniki które łączą w sobie funkcje piekarnika i kuchenki mikrofalowej, dzięki czemu możesz zaoszczędzić trochę miejsca. Małe kuchnie często sprawiają wrażenie ciemnych. Poza lampami sufitowymi warto zamontować oświetlenie do kuchni pod szafkami wiszącymi, które doświetli blaty czyli twoje miejsce pracy.

Ciężko rezygnować z podstawowych sprzętów, są rzeczy, które muszą być w kuchni niezależnie od jej wielkości. Na pewno musi być kuchenka z piekarnikiem, lodówka, zmywarka do naczyń, przyda się też mikrofalówka, czajnik bezprzewodowy, robot kuchenny… Te wszystkie sprzęty zajmują niestety sporo miejsca, ale są nieodzowną częścią kuchni. Jeśli boisz się, że coś Ci się nie zmieści, albo będzie źle ustawione, przejrzyj najpierw gotowe projekty kuchni, w ten sposób łatwo można podpatrzeć ustawienie poszczególnych mebli i sprzętów i znaleźć sprytne rozwiązania dla niewielkich pomieszczeń.

Bardzo duża role odgrywa oświetlenie do kuchni. Światło skierowane na kuchenki i piekarniki, rozświetlenie wnętrza schowków i szafek dadzą nam lampy meblowe nadszafkowe. Natomiast jeżeli chcemy oświetlić tylko blat kuchni wystarczą nam oprawy podszafkowe.

Oszczędność miejsca to także wielofunkcyjny robot kuchenny, dzięki niemu możemy wykonywać wiele różnych czynności i oszczędzamy miejsce w szafkach. Tak więc można zrezygnować z zbędnej szafki.

Ja myślę, ze nasze ciasne prl-owskie kuchnie najbardziej czego potrzebują to jednak miejsca. Jak można zyskać trochę przestrzeni? Na pewno świetnym rozwiązaniem wydaja się meble na zamówienie robione np. przez firmę meble kuchenne – ja sam tak zrobiłem, pomógł mi w projekcie znajomy i dzisiaj nie żałuje wydanych pieniędzy.

Bardzo zdrowe i zajmujące mało miejsca są parowary. W jednym urządzeniu i jednym czasie możemy przygotować cały obiad bez ryzyka przypalenia.