Jaka Lampa wisząca do kuchni?

Jaka Lampa wisząca do kuchni?

Mam już oświetloną kuchnię, blaty szafek taśmą led i na szafkach wiszących lampki, został mi tylko kabel na środku. Lampa ma tu bardziej pełnić funkcje dekoracyjną bo pozostałe oświetlenie jest już bardzo dobre. Myślałem o wiszącej, ale nie widzę nic konkretnego. Chcę aby była dominującym elementem.

Myślę, że coś z dużym kloszem zrobi wrażenie. Nie wiadomo w jakim stylu jest pomieszczenie ale zakładając, że nowoczesne to polecam jako sufitowe oświetlenie kuchni zamontować lampę forchini. Nie wiem jak inni uważają ale ona robi na mnie wrażenie.

A w jakim stylu masz urządzoną kuchnię? To raczej kluczowa kwestia, jeżeli lampa ma być tylko elementem dekoracyjnym, bo może przecież ona być zarówno nowoczesna jak i retro.

A może jednak coś bardziej dekoracyjnego? Wiadomo, że w kuchni oświetlenie pełni przede wszystkim funkcję użytkową, ale zawsze można spróbować czegoś co będzie przy okazji wyglądało bardziej estetycznie, może na przykład żyrandole kryształowe?

Żyrandol kryształowy w kuchni? Jakoś zupełnie mi nie pasuje aż tak zdobne oświetlenie do pomieszczenia takiego jak kuchnia. Sprawdzi się to lepiej w salonie, ewentualnie sypialni i to wtedy, kiedy wnętrze urządzone jest raczej w stylu glamour.

Chyba masz trochę racji, żyrandol, a do tego jeszcze kryształowy to chyba jednak zbyt wiele do takiego pomieszczenia jak kuchnia, chociaż to też zależy od sposobu urządzenia. Na pewno nie sprawdzi się w minimalistycznych aranżacjach, ale w tych urządzonych z większym przepychem czemu nie.

Jeśli tylko nie masz światła centralnego wycelowanego w wyspę kuchenną, to tego rodzaju oświetlenie traci sens – przecież i tak powinno być odpowiednio wyeksponowane to miejsce, gdzie się przygotowuje posiłki. Dlatego lepszym rozwiązaniem dla większości tego typu miejsc będzie oświetlenie punktowe wycelowane w blat.

Ja też myślę, że takie oświetlenie punktowe to całkiem dobre rozwiązanie.

Żyrandol do kuchni? Moim zdaniem to nie przejdzie.

Ja też myślę, że żyrandol nadaje się jednak bardziej chociażby do salonu. W kuchni zupełnie go nie widzę.

Przy gotowaniu się zabijesz o ten żyrandol dwa razy.

Teraz modne są duże czarne lamy do nowoczesnych, białych kuchni. W takiej kuchni jest ona wówczas elementem wiodącym. Może właśnie taka lampa do kuchni będzie Ci odpowiadała.