Usługi Budowlane

Jaka Lampa wisząca do kuchni?

Jaka Lampa wisząca do kuchni?

Mam już oświetloną kuchnię, blaty szafek taśmą led i na szafkach wiszących lampki, został mi tylko kabel na środku. Lampa ma tu bardziej pełnić funkcje dekoracyjną bo pozostałe oświetlenie jest już bardzo dobre. Myślałem o wiszącej, ale nie widzę nic konkretnego. Chcę aby była dominującym elementem.

Myślę, że coś z dużym kloszem zrobi wrażenie. Nie wiadomo w jakim stylu jest pomieszczenie ale zakładając, że nowoczesne to polecam jako sufitowe oświetlenie kuchni zamontować lampę forchini. Nie wiem jak inni uważają ale ona robi na mnie wrażenie.

A w jakim stylu masz urządzoną kuchnię? To raczej kluczowa kwestia, jeżeli lampa ma być tylko elementem dekoracyjnym, bo może przecież ona być zarówno nowoczesna jak i retro.

A może jednak coś bardziej dekoracyjnego? Wiadomo, że w kuchni oświetlenie pełni przede wszystkim funkcję użytkową, ale zawsze można spróbować czegoś co będzie przy okazji wyglądało bardziej estetycznie, może na przykład żyrandole kryształowe?

Żyrandol kryształowy w kuchni? Jakoś zupełnie mi nie pasuje aż tak zdobne oświetlenie do pomieszczenia takiego jak kuchnia. Sprawdzi się to lepiej w salonie, ewentualnie sypialni i to wtedy, kiedy wnętrze urządzone jest raczej w stylu glamour.

Chyba masz trochę racji, żyrandol, a do tego jeszcze kryształowy to chyba jednak zbyt wiele do takiego pomieszczenia jak kuchnia, chociaż to też zależy od sposobu urzadzenia. Na pewno nie sprawdzi się w minimalistycznych aranżacjach, ale w tych urządzonych z większym przepychem czemu nie…

Jeśli tylko nie masz światła centralnego wycelowanego w wyspę kuchenną, to tego rodzaju oświetlenie traci sens – przecież i tak powinno być odpowiednio wyeksponowane to miejsce, gdzie się przygotowuje posiłki. Dlatego lepszym rozwiązaniem dla większości tego typu miejsc będzie oświetlenie punktowe wycelowane w blat.

Ja też myślę, że takie oświetlenie punktowe to całkiem dobre rozwiązanie 🙂

Żyrandol do kuchni? Moim zdaniem to nie przejdzie ;D

Ja też myślę, że żyrandol nadaje się jednak bardziej chociażby do salonu. W kuchni zupełnie go nie widzę.

Przy gotowaniu się zabijesz o ten żyrandol dwa razy;)

Teraz modne są duże czarne lamy do nowoczesnych, białych kuchni. W takiej kuchni jest ona wówczas elementem wiodącym. Może właśne taka lampa do kuchni bedzie Ci odpowiadała. Poniżej na zdjeciu te lampy są nad stołem, ale jako głowna lampa tez sie sprawdzą.