Obudowanie wanny jak radzicie?

Obudowanie wanny jak radzicie?

Powiedzcie mi jak macie obudowaną wannę? Płytki ceramiczne, drewno, stelaż? Czy macie drzwiczki? Miejsce na stopy, itp.?

Dobrze gdy obudowa wanny jest utrzymana w podobnym klimacie jak cała łazienka. Wiadomo, że drewno gorzej znosi kontakt z wodą, przez co należy je odpowiednio konserwować. Miejsce na stopy jest przydatne chociażby przy myciu głowy nad wanną. Ostatnio widziałem ciekawe rozwiązanie wanny wpuszczonej w podłogę. Było to możliwe poprzez podniesienie poziomu podłogi, ze względu na kratkę odpływową w podłodze. Do wanny wchodziło się po dosyć niskim schodku. Bardzo komfortowe rozwiązanie.

Ja mam płytki ceramiczne i myślę, że jest to całkiem dobre i łatwe w wykonaniu rozwiązanie.

Płytki są chyba najpopularniejsze, choć mnie osobiście podobają się także wanny obudowane specjalnymi drewnianymi panelami. A teraz i tak ponoć najmodniejsze są wanny bez obudowy.

A przecież właśnie są wanny, które nie wymagają obudowania, takie na nóżkach, mi się takie podobają i nie ma problemu.

Bardzo ciekawie wygląda wanna, która obudowana jest drewnem. Oczywiście nie każdy gatunek drewna się do tego nadaje, ale np. drewno teakowe jest idealnym rozwiązaniem w tym przypadku.

Bez ukrytych drzwiczek sobie nie wyobrażam zabudowy inaczej byle awaria i rozbieranie całości co przy mozaikach jest dosyć kosztowne. Drewno to ciekawa opcja, ale trzeba dobrać je do rodzaju podłogi oraz koloru jaki posiadasz. Ja od siebie polecam mimo wszystko płytki ceramiczne, będą bardzo praktyczne i wytrzymają przez lata.