Kamień dekoracyjny do łazienki?

Kamień dekoracyjny do łazienki?

Bardzo mi się podoba imitacja kamienia w łazience, ale mam obawy jak to reaguje na wilgoć, zachodzi kurzem ciężko to doczyścić? Najlepiej było by to spłukiwać wodą ale czym to zabezpieczyć aby można tak było robić?

A mógłbyś wysłać jakieś zdjęcie przedstawiające tą imitację kamienia o którą Ci chodzi?

Dokładnie to raczej nie problem teraz jest wiele profesjonalnych preparatów przeznaczonych do impregnacji klinkieru, cegieł, płytek elewacyjnych, okładzin z kamienia naturalnego, tynków, betonu i piaskowca naturalnego, które dodatkowo przeciwdziałają rozwojowi pleśni i grzyba ściennego. Więc pozostaje wybór tego odpowiedniego preparatu.

Myślę, że jest specjalny tym kamienia, który nadaje się właśnie do nieco bardzie wilgotnych miejsc, jak łazienka.

Ale jest i taka glazura do łazienki z wzorami imitującymi kamień lub drewno więc może coś takiego podejdzie. Zakamarki w łazience to mi osobiście kojarzą się z grzybami i pleśnią. Tam gdzie trudno dotrzeć i doczyścić to może się tak skończyć. Ale może w nowych domach jakoś lepiej rozwiązana jest wentylacja tego pomieszczenia.

Kamień daje bardzo fajny efekt w połączeniu z oświetleniem bo bardzo efektownie załamuje się światło na nieregularnych kształtach. W łazience zazwyczaj występuje dodatkowo oświetlenie lustra więc można by na ścianie z lustrem ułożyć taki kamień.

To prawda. Oświetlenie jest w tym przypadku równie ważne i nie należy o nim zapominać.