Jaką wybrać farbę do kuchni?

Jaką wybrać farbę do kuchni?

Wybierając farby do pomalowania poszczególnych pomieszczeń, szczególną uwagę warto zwrócić na kuchnię. Pomieszczenie to wymaga specjalnego traktowania. Nic dziwnego – kuchnia to serce. Tak więc jaką tam dobrać farbę?

W kuchni spędzamy czas nie tylko na przygotowaniu potraw. To także miejsce spotkań z rodziną i znajomymi. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę również z tego, że akurat to pomieszczenie posiada swój własny niepowtarzalny mikroklimat. Tworzy go dużo wilgoci, żadna kuchnia nie obejdzie się przecież bez zlewu i często chlapiącej z niego wody, a także pary wodnej pochodzącej z gotowanych potraw czy urządzeń takich jak zmywarka. Ponadto ściany kuchni narażone są na nieustanne, często trudne zabrudzenia pochodzące z potraw czy napojów. Ściany kuchni nie mają więc łatwego życia, dlatego przy aranżacji niezbędne jest dobre ich zabezpieczenie.

Z pomocą przychodzą farby Beckers. Te specjalnie wybrane do kuchni charakteryzują się specjalnymi właściwościami, niezbędnymi w utrzymaniu czystości i koloru. Przede wszystkim farby te łatwo się aplikują, nie chlapiąc przy malowaniu. Ich skład bazuje na komponentach ceramicznych, dzięki czemu powierzchnia pomalowana farbą jest gładka, łatwa do czyszczenia i nie absorbuje płynnych zanieczyszczeń. Farba tego typu jest również odporna na szorowanie, dzięki czemu nawet przy intensywnym czyszczeniu kolor nie zmyje się i będzie się świetnie prezentował. Jedną z ważniejszych cech farby dedykowanej do kuchni jest również fakt, że jest ona hipoalergiczna, niemal bezwonna, a jej skład ma obniżoną zawartość rozpuszczalników organicznych. Dzięki temu farby Beckers do kuchni są całkowicie bezpieczne dla zdrowia.

Jeśli chodzi o aranżację, warto dobrze przemyśleć sprawę kolorystyki, po to, by dobrze czuć się w tym pomieszczeniu. Kolor ścian kuchennych powinien pasować do kuchennych frontów meblowych i płytek ceramicznych. Warto też zadbać o efekt całości – obecnie mieszkania czy domy często posiadają aneks kuchenny połączony z jadalnią lub salonem. Aranżacja kuchni powinna więc tworzyć spójną całość z przyległymi pomieszczeniami. Możliwości jest dużo, tak samo, jak zestawień kolorystycznych. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Jeśli chodzi o kolor wybrałabym coś z pogranicza zieleni żółci – to chyba najbardziej apetyczne i jasne kolory.  Dochodzi tu psychologia barw. Na przykład czerwień wzmaga apetyt, dlatego wiele fast foodów, tworząc swoje logo, wybiera właśnie czerwień. I w sumie czerwona kuchnia to by było coś, jeśli tylko nie zabraknie odwagi. Jedzenie posiłków nigdy już nie byłoby takie samo!

Mnie tam kolor jest obojętny byle farba byłaby odporna na wysokie temperatury, wilgoć i zabrudzenia.

Kolor nie jest taką obojętną kwestią. Chciałabyś mieć kuchnię koloru np. wściekle różową kuchnię?

Dobrze aby farba do kuchni była odporna na plamy tzn. dało się je zmyć.