Gdzie w łazience jest odpowiednie miejsce dla umywalki?

Gdzie w łazience jest odpowiednie miejsce dla umywalki?

Wiadomo, że obecnie umywalki łazienkowe zachwycają swoim wzornictwem. Ale planując wystrój łazienki należy chyba pamiętać również o jej ergonomicznym umiejscowieniu. Piszcze co radzicie w tej kwestii.

To zależy od łazienki jaki ma kształt i wielkość. Wiadomo że jest to też uzależnione od instalacji hydraulicznej aby poukrywać rury. Można też umywalkę zawiesić na stelażu. Mamy różne umywalki stawiane na blat, wpuszczane w blat, w małej łazience aby zaoszczędzić miejsca można zainstalować umywalkę narożną.

Zwykle kupujemy gotowy projekt domu lub mieszkanie, gdzie mamy już przygotowaną instalację pod umywalkę i raczej nie zmieniamy tego. Dobrze by było, jakby nad umywalką było miejsce na lustro to chyba podstawa. Osobiście nie spotkałem się z zasadami umieszczania umywalek. Ale w sieci można zobaczyć gdzie montowane są umywalki przedstawione na wielu ciekawych aranżacjach.

Wiadomo po co chodzimy do łazienki najczęściej, więc dostęp do tego rodzaju sprzętu musi być łatwy. Jestem za klasycznym rozwiązaniem. Na środku w centralnej części łazienki. A to czy umywalki nablatowe, podblatowe, wiszące, czy stojące to już zależy od gustu. Wybór ogromny.