Jakie narzędzia do tapetowania wybrać?

Jakie narzędzia do tapetowania wybrać?

Czeka mnie tapetowanie i kupno całego niezbędnego sprzętu, ktoś doradzi co kupić?

Jeśli chcemy wykleić ściany tapetę, to niezależnie to niezależnie ich rodzaju, warto zainwestować w odpowiednie narzędzia. Nie tylko ułatwię nam pracę, ale też efekt końcowy będzie o całe niebo lepszy.
Pierwszym krokiem przed przystąpieniem do tapetowania jest wyznaczenie linii pionowej dla pierwszego arkusza tapety. Nie jest wskazane wyznaczanie pionu w narożniku pokoju. Pierwszy arkusz na każdej ścianie powinien być klejony według linii wyznaczonej od pionu – ciężarka na sznurku.
Kiedy przytniemy pierwszy arkusz tapety do odpowiedniej długości, możemy zacząć nakładanie kleju. Do tego celu przydaje się składany stolik, wiadro do mieszania kleju oraz pędzel do jego nakładania.

Wygładzanie tapety
Większość tapet, poza zmywalnymi i winylowymi, musi być wygładzana za pomocą specjalnej szczotki do gładzenia tapet. Ma ona szeroki drewniany uchwyt z długim włosiem .
Włosie to delikatnie przyciska tapetę do ściany, zwłaszcza w narożnikach i zaokrągleniach bez rozciągania i rozrywania jej. Podczas klejenia tapet wodoodpornych i winylowych możemy do tego celu używać gąbki.

Narzędzia do przycinania
Przycinanie tapet najlepiej wykonać specjalnymi nożycami. Mają one wydłużone ostrza, dzięki którym cięcie po linii prostej jest łatwiejsze. Można także użyć noża tapicerskiego lub ostrego scyzoryka wraz z długą linią (przymiarem) lub prostą listwą.
Bardzo przydatnym narzędziem jest wałek do spoin, który pomoże nam dobrze docisnąć styk arkuszy tapety. Do usuwania i zrywania tapet wykorzystujemy szpachelki o różnych szerokościach, a także parownicę do usuwania tapet.