Jak naklejać ceramiczne płytki ścienne?

Jak naklejać ceramiczne płytki ścienne?

Po wytyczeniu pionowych i poziomych linii prowadzących możesz przystąpić do naklejania pełnych kafelków. Płytki należy układać poziomymi rzędami, z dołu do góry, wyklejając fragmenty powierzchni wielkości około 1 m². Kiedy miną 24 godziny od naklejenia kafelków, można usunąć poziomą listwę podtrzymującą i uzupełnić braki odpowiednio przyciętymi płytkami brzegowymi. Jeśli używałeś plastykowych krzyżaków, możesz je również usunąć. Po 24 godzinach można wypełnić szczeliny między kafelkami zaprawą fugową. Potem należy je zmyć do czysta gąbką, a po wyschnięciu wypolerować szmatką.

Układanie pierwszego rzędu kafelków

1 Zacznij w dolnym rogu. Rozprowadź kielnią warstwę kleju na powierzchni około I ni, następnie wygładź szpachelką o ząbkowanej krawędzi.

2 Umieść pierwszą płytkę na listwie tak, by jej krawędź pokrywała się z pionową linią prowadzącą i dociśnij do ściany lekko ją przesuwając. Układaj poziome rządki.

3 Jeśli krawędzie płytek mają wypustki, dociskaj je ściśle do siebie. Jeśli nie, oddzielaj je od siebie plastykowymi krzyżakami.

4 Sprawdź z pomocą poziomnicy, czy poziome krawędzie są równe i dokonaj ewentualnych poprawek. Nanieś klej na kolejny fragment o wielkości 1 m² i powtórz wszystkie czynności.