Podwieszacie wc?

Podwieszacie wc?

Czy podwieszany jest lepszy? I czy zawsze tak jest? W jakich przypadkach nie wskazane jest stosować miski wc podwieszanej? Z tego co jasno wynika to podwieszane miski wc potrzebują na stelaż odpowiedniej przestrzeni, aby go odpowiednio zabudować. Czyli jakaś wystająca ścianka czy coś innego dziwnego będzie za miską? A podłoga, po zamontowaniu? Jej poziom nie ulegnie zmianom?

Moim zdaniem są bardziej dedykowane dla małych łazienek bo dodają optycznie przestrzeni. Miski wc podwieszane mocowane są na stelażach, które wcześniej zamocowane są do ściany i ja nie kojarzę takiej sytuacji aby nie można było zastosować takiego systemu. Poziom podłogi nie zmienia się. Jeżeli mamy grubą ścianę nośną to możemy stelaż wkuć. A jak nie to możemy zrobić zabudowę pod sam sufit i jakieś półeczki, tu już inwencja twórcza nasza aby nie wyglądało przesadnie. Można wtedy zamontować jakieś ciekawe oświetlenie dekoracyjne.

Jako oświetlenie do łazienki do podświetlenia wnęk proponuję oświetlenie led w postaci pasków ledowych lub oczka z odpowiednim IP.

Widzieliście tą akcję 400 kg? Łazienkowe stelaże podtynkowe utrzymały ciężar samochodu. Jakby ktoś szukał to warto wziąć te również pod uwagę.

Jeśli chodzi o przeciwwskazania, to myślę, że jeśli ktoś w domu ma sporą nadwagę, to lepiej nie ryzykować zdecydować się na tradycyjną toaletę, choć nie wiem, jakie jest maksymalne obciążenie tych podwieszanych?

Jeżeli jest możliwość to warto zamontować miski ustępowe na stelażach. Jestem właśnie po remoncie łazienek i w obu zamontowałam podwieszane wc i bidety. Przez zamontowanie wc wiszącego zyskałam łatwe sprzątanie oraz bardzo fajne wnęki.