Jak fajnie wyposażyć salon?

Jak fajnie wyposażyć salon?

Przerabiamy zwykły pokój na salon, potrzebuję nowego telewizora i kino domowe. Nigdy nie maiłem takiego zestawu kina domowego więc nie wiem jakie są najlepsze i rtv’kę na to i na konsolę oraz płyty, bo telewizor zawiśnie na ścianie. Chciałbym jakoś podświetlić ścianę z tv tak aby nie wpłynęło to negatywnie na wyświetlany obraz. Po za tym było tam tylko jedno główne górne oświetlenie, a chciałbym zrobić więcej źródeł światła, czekam na propozycje czy kinkiety czy podwieszać sufit co jest teraz modne. Jeszcze rozmiar tv czy wie ktoś jak obliczyć orientacyjnie rozmiar aby był odpowiedni.

W kwestii sprzętu rtv to najbardziej popularne są telewizory led 43 calowe, myślę, że warto wziąć 3d bo za jakiś czas może zwiększy się liczba nadawanych programów i filmów w tym systemie i będzie dużo frajdy. Jeżeli chodzi o kino domowe to zestaw 5 plus jeden chyba wypada najlepiej no i odtwarzacz blu-ray też już bym brał bo mam wrażenie że za jakiś czas już większość płyt będzie w tym nagrywane i zwykłe dvd może okazać się bezużyteczne.

Aby podświetlić telewizor proponuje we wnęce zamontować paski ledowe o delikatnej mocy.
Jeżeli chodzi o oświetlenie do salonu proponuję podwieszany sufit i umieszczenie opraw wbudowywanych owalnych albo prostokątnych. Bardzo dobrze sprawdzają się oprawy wychylne, ponieważ możemy skierować światło tam gdzie tego najbardziej potrzebujemy.

Piękny salon to wizytówka nas dla wszystkich odwiedzających nasze mieszkanie. Możemy w nim zamontować wszystkie najważniejsze sprzęty i dzieła sztuki. Pamiętajmy jednak aby go nadmiernie nie zaśmiecać. Pamiętajmy ze gość wchodzący do naszego salonu powinien. Wchodzący do naszego mieszkania widząc jego wystrój muszą patrząc na nasz salon widzieć nasz charakter i nasze osobowości. Warto wykorzystać w przy projektowaniu salonu zmysł jakiegoś zdolnego fotografa który w sposób artystyczny będzie mógł pomóc nam w projektowaniu wnętrza. Fotograf warszawa wraz z projektantem wnętrz za pomocą swych umiejętności pomogą nam pokazać nas samych przy projektowaniu wnętrza salonu.

Mnie szczególnie bardzo podobają się ekrany we wnęce, podświetlone od góry. Światło tworzy wokół telewizora świetlną ramę.